
Брейк-данс (англ. Breakdance) — стиль вуличного танцю, який розвинувся з хіп-хоп руху в Південному Бронксі (Нью-Йорк), на початку 70-х років. Це найстаріший і найвідоміший з усіх стилів хіп-хоп танців. Брейк-данс є однією з чотирьох складових хіп-хопу поряд з репом, DJ’інгом і графіті.

Переможцями у виступах ставали ті, хто міг виконати якнайбільше нових і складних по виконанню рухів, які не могли б повторити суперники. Завдяки збільшенню популярності легенди фанку Джеймса Брауна і швидкому зростанню кількості брейк-данс команд (таких як Rock Steady Crew), брейк-данс зі змагання між бандами переріс у феномен поп-культури.
Завдяки ЗМІ, брейк-данс став відомий широкій публіці. Через деякий час жодна вечірка, дискотека або шоу талантів не обходилися без виступи танцюристів брейк-дансу.
У Нью-Йорку в 50-60 рр. був великий наплив іммігрантів. Кожен вніс якусь свою частинку в танець, як, наприклад, африканці, які внесли в танець ритм. Вплив африканського танцю на брейкінг очевидно, не тільки через "танцю в колі". Також вираз бібоінг (b-boing) може бути запозичена від африканського слова Boioing, що означає "Hop (танці), jump (стрибок)". А в шістдесятих, початку сімдесятих у Нью-Йорку з’явилися люди, які стали своєрідно рухатися під музику.
Перша форма танцю "Брейкінг " (на початку відомий, також, як Rocking ) Називалася "get on the Good Foot" і танцював її сам Джеймс Браун. "Good Foot" був єдиним танцем, в якому люди стали поєднувати падіння на землю з елементами обертання.
Брейк данс став змінюватися. Перша бі-бой команда називалася The Nigga Twins, і вони були піонерами бі-бой руху з такими командами як The Zulu Kings, The Seven Deadly Sinners, Shanghai Brothers, The Bronx Boys, Rockwell Association і т.д. За справу взялися пуерторіканці (Rock Steady Crew), привніс в танець пластичність і збагатили його акробатичними номерами.
У 80-х рр. в Нью-Йорку з’явилися такі команди як Rock Steady Crew, NYC Breakers, Dynamic Rockers, United States Breakers, Crazy Breakers, Floor Lords, Floor Masters, Incredible Breakers і т.д. У той час велике суперництво було між RSC і NYC Breakers, а також між RSC і Dynamic Rockers. Баттли між цими командами на початку 80-х залучали засоби масової інформації.
У 83-му на екранах з’явився фільм "Flashdance" (випустила компанія Paramount) і відеокліп Malcolm McLarens "Buffalo Gals " Flashdance про життя професійної балерини. І хоча стрічка присвячена сучасному естрадному танцю, в ньому з’явилися в якості епізоду група Rock Steady Crew і сам Crazy Legs.
Цей, а також вийшли слідом за ним ряд фільмів безпосередньо про брейкдансер (Breakin’ і Beat Street), створили в молодіжному середовищі багатьох країн коротке, але яскраве спалах інтересу до брейку і репу.
Фільм "Beat Street" вийшов у вісімдесят четвертому, у ньому також взяли участь знамениті Rock Steady, NYC Breakers і Magnificent Force, і на закритті церемонії LA Olympic Summer Games більше ста бі-бій і бі-герл показали цікаве шоу.RSC зіграли головну роль в обох продукціях, і стали показуватися по всьому світу через величезного успіху і фільму, і кліпу.
Для багатьох брейк став тоді чимось новим, чого ще ніколи не було раніше, чого ще ніхто ніколи не бачив, чимось, що було дійсно видовищно і захоплююче. У вісімдесят четвертого вийшов фільм "Beat Street", В якому також взяли участь знамениті Rock Steady, NYC Breakers і Magnificent Force. і на закритті церемонії LA Olympic Summer Games більше ста бі-бій і бі-герл показали цікаве шоу.
Бі-Боїнг або просто "Брейкинг" – це суто танцювальне відгалуження в хіп-хоп культурі.
Брейкинг ділиться на Нижній і Верхній.
Нижній брейкінг вимагає не тільки навичок, але і хорошою фізично-акрабатіческой підготовки. Його складовими частинами є: top або up rock. footwork ("робота ніг"), Spining moves або power moves (силові елементи) і, нарешті freeze (фіксація положення тіла, freeze – "замерзнути"). Фізичні навантаження у верхньому брейкинга, набагато нижче.
Комментариев нет:
Отправить комментарий